Çimstone Quartz Kaplama

Dünyanın en nadir bulunan malzemelerinden biri olan quartz yani bilinen adı ile kuvars taşları elmasa benzer sağlamlık ve sertlik özellikleri ile özel kaplamalar için işlenmektedir. Nano teknoloji ile kaplamaya uygun bir hale gelmesi için incelik ve ustalıkla işlenen quartz taşlar, doğanın verdiği bir armağan olan yüksek saflık derecesinin bilimle buluşması sayesinde uzun süre kir, su ve diğer çevresel etmenleri uzak tutma özelliği kazanmaktadır. Quartz kaplamaların sahip olduğu bu üstün nitelikler farklı renklerle karşımıza çıkarak yalnızca kullanım için değil estetik anlayışı yüksek kaliteli bir kaplama için de ideal olmaktadır.

Çimstone Çeşitlerini görmek için tıklayınız.

Palmira Çimstone
Modern koyu renkler
Koyu renklerdeki doğal taşların derin dokusundan dekorasyonda yararlanmak isteyenlere siyahın gizemli havasını quartz sağlamlığı ile buluşturan Kronit Çimstone , Savana Çimstone ve Toros Çimstone türleri farklı dokuları ile etkileyici birer seçenek oluşturmaktadır. Elvas Çimstone, Ares Çimstone ve Boreas Çimstone ise daha küllü tonlar ile quartz kalitesinde kaplamalar arayanlar için gri renklerinin farklı halleri ile bizlere sunulmaktadır.

Daha fazla çimstone taşlara örnek bakmak için tıklayınız..

Terra Çimstone
Aydınlık ve açık renkler
Riviera Çimstone ve Mirat Çimstone gibi farklı boyutlarda ve belirgin parlak desenlere sahip olan beyaz zeminli aydınlık taşlar, doğal taşların sahip olduğu kendinden desenli yapıyı beğenen kullanıcılar için ideal bir tercih olabilir. Ancak daha yoğun ve daha küçük desenlerin gözeneklere benzer homojen yapısından dekorasyonda yararlanmak isteyenlere aynı tonlarda Lapland Çimstone ya da daha küçük gözeneğimsi desenlere sahip Arcadia Çimstone quartz çeşidi yanıt verebilir.
Beyazın pürüzsüz duruluğu ve iç açan saflığından dekorasyon alanında yararlanmak isteyenlere ise doğal taş quartz çeşitleri arasında Barents Çimstone bir seçenek olarak sunulmaktadır. Nispeten daha koyu renkteki bej tonlarını andıran Terra Çimstone ise belli belirsiz kendinden desenleri ile göz alıcı bir modernlik vaat eder.
Rengarenk taşlar
Renkli ruhların dekorasyonda canlılık olarak yansıtılması için kırmızının en çekici hali ile karşımıza çıkan Recife Çimstone çeşidi, quart kaplamanın parlak dokusuna renkliliği ile destek çıkmaktadır. Daha mütevazı ancak yine doğanın renklerinden ilham alan quartz çeşitliliği arayanlar için Nevers Çimstone ve Lapaz Çimstone gibi doğal ancak yoğun desenlere sahip yüzey görünümleri önerilebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
WhatsApp Mesaj Gönder
Protaş Mermere Hoşgeldiniz..!
Nasıl yardımcı olabiliriz.??
Powered by