MERMER CEPHE KAPLAMA

 

Mermer Cephe Kaplama

Farklı hava şartları ve çevresel etmenlere karşı dayanıklılık cephe kaplamalarında kalitenin en önemli ölçütüdür. Mermer cephe kaplamaları ise bu konuda sunduğu memnuniyet ve uzun ömür garantisi ile en ideal cephe kaplama malzemesi olarak görülebilir.

Beton duvarlarda mermer cephe kaplama

Noktasal sistem adı verilen bir uygulama ile beton duvarlarda mermer cephe kaplaması sağlanabilmektedir. Bu yöntemde pim deliklerine sahip olan taşlar ayar kolunun üstünde bulunan pimlere yerleştirilir. Taş ve duvar arasında minimum 7 cm mesafe bırakılarak cephede izolasyon da sağlanmış olur.
Noktasal sistemde cephenin istenilen bölgesine uygulama yapılarak geneli korunabilmekte ve taşlar bu şekilde değiştirilebilmektedir.

Duvar Kaplama

Ytong ve benzeri duvarlarda mermer cephe kaplama

Taşıyıcı güce sahip olmayan duvarlar için de mümkün olabilen mermer cephe kaplamaları için bu alanda profilli sistemler kullanılmaktadır. Cephe ve taş arasında 15 cm boşluk bırakılarak oluşturulan bu sistemde, noktasal sisteme ek olarak, L bayraklarla kirişlere montajı gerçekleştirilen profiller üzerine mermer ankrajları bağlandıktan sonra pim deliklerinden pimlere taşlar oturtulur.

Mermer Duvar Kaplama

Su, hava, ışık gibi etmenlere karşı kaplama ürünleri içerisinde ekstra dayanıklılık ve sağlamlık gösteren mermerler cephe kaplama için de bu özellikleri ile en ideal ürün olmaktadır.
Yapıştırıcının sürülmesi ile birlikte duvar ve kolonlara montajı gerçekleştirilen mermerler size yalnızca dokusu ile göz alıcı bir şıklık değil, uzun ömürlü ve kolay kullanıma da sahip bir dekorasyon anlayışı sağlar.

Mesaj Gönder
WhatsApp Mesaj Gönder
Protaş Mermere Hoşgeldiniz..!
Nasıl yardımcı olabiliriz.??
Powered by