MERMER KAPLAMA

Mermer Kaplama

Uzun yıllardır inşaat sektörünün en gözde kaplama malzemelerinden biri olarak bilinen mermer, yalnızca geleneklerin modernlik ile birleşmesini değil, doğanın dekorasyon ile bir araya geldiğinde ne derece etkileyici olduğunu da ortaya koymaktadır. İşte bu sebeple mermerin bu denli göz alıcı özelliklere sahip olmasından dolayı kaplama için en çok tercih edilen malzemelerden biri olmasına şaşırmamak gerekir.

Mermer Kaplama

Neden mermer kaplama?

Tarihi eserlere bakıldığında en uzun süre kalıcılığa sahip olanların mermer kaplama yüzeylere sahip olmasına dikkat çekilmelidir. Çünkü zaman ve güneşin etkisi ile yıpranma oluşturmayan ve parlaklığından ileri gelen cazibesini her daim koruyan mermer kaplama için en ideal malzemelerden de biridir. Mermerin sağlamlığı inşaat alanında hem en şık hem de en sağlama kaplama malzemesini aramakta olanlar için adeta doğanın bir armağanıdır.

Nasıl ve nerelerde kullanılır?

Mermer kaplamanın bir diğer avantajı ise sunduğu kullanım seçenekleridir. Ülkemizde fabrikalarda Kemalpaşa Beyaz Mermer, Elazığ Vişne Mermer, Burdur Bej Mermer gibi kaynaklarını ve türlerini ifade eden isimlerle işlenen mermerlerin yanı sıra orijinal isimleri ile bilinen Goldenwave, Kırmızı Traverten gibi isimlerle de üretilen mermer kaplama türleri görülmektedir.
Mermer kaplamanın bu malzemeler aracılığı ise kullanılabildiği alanların başında mutfak tezgahları, zemin, duvar ve merdivenler gelmektedir.

Bilgi almak için Telefon Numaramız: +90 232 887 1003

 

Mesaj Gönder
WhatsApp Mesaj Gönder
Protaş Mermere Hoşgeldiniz..!
Nasıl yardımcı olabiliriz.??
Powered by